Pracovní stejnokroj - PS II

Pracovní stejnokroj - PS II - obrázek

Každý člen jednotky je vybaven tímto pracovním stejnokrojem.

Pracovní stejnokroj - PS II

Jedná se o oblek, který je určen pro běžnou pracovní ochranu hasiče při pohybu a práci na stanici a mimozásahovou činnost (např. soutěže v PS, asistence při kulturních akcích).

Oblek se skládá z bundy a kalhot z materiálu 100% bavlna.

Blůza je střižena do pasu. Přes přední a zadní díl je našito sedlo z vrchového materiálu. Na předním a zadním díle je umístěn reflexní pásek. Na zadním díle, pod sedlem, jsou na bocích vloženy dva protizáhyby k usnadnění pohybu hasiče v oděvu. Pod sedlem zadního dílu je našit nápis "HASIČI" a pod ním “MANČICE“ - v reflexní žlutozelené barvě. Přední díl je vybaven dvěma náprsními kapsami, které jsou nakládané s patkou na zapnutí. Na levé straně nad kapsou je našit stuhový uzávěr se samolepící vrstvou, určený pro jmenovku, nad pravou pro hodnostní nebo funkční označení. Boční kapsy jsou všity do bočních švů. Zapínání je na zdrhovadlo překryté lištou se stuhovými uzávěry. Rukávy jsou jednodílné ukončené manžetou s všitou gumou a spínkou se zapínáním na stuhový uzávěr. Límec je jednodílný, na límci je přišita spínka na stuhové uzávěry. Blůza je ukončena do pásku s všitou gumou.

Kalhoty jsou klasického střihu. Přední díly mají v pase složený záhyb, boční kapsy jsou klínové. Rozparek je na zdrhovadlo. Zadní díly mají záševky. Na pravém zadním díle je umístěna jedna výpustková kapsa s patkou se zapínáním stuhovými uzávěry. Na pravém bočním švu je umístěna nakládaná kapsa s patkou na zapínání. U švů na vnější straně nohavic je po celé délce všita reflexní páska s knotem žlutozelené barvy. Pasový límec je opatřen poutky na řemen. V podehnutém a prošitém dolním okraji nohavice je spínka na stuhový uzávěr, která slouží k jejímu rozšíření a zúžení.

19.05.2010 22:15:09