Sbor dobrovolných hasičů Mančice

Píší o nás v novinách: V Poříčanech proběhlo první kolo Podlipanské ligy, která se koná již deset let

V Poříčanech proběhlo první kolo Podlipanské ligy, která se koná již deset let

 

POŘÍČANY – Na místním fotbalovém hřišti se sešli všichni dobrovolní hasiči, kteří spadají do podlipanské skupiny, aby zahájili jubilejní desátý ročník soutěže v požárním útoku.

 

Hlavním úkolem všech soutěžních týmu bylo jako vždy dokonale zvládnout vytvořit dva útočné proudy a uběhnout vzdálenost zhruba 90 metrů k terčíkům, které musí „sestřelit“ proudem vody.

 

Jednalo se o první kolo Podlipanské ligy, na které se sjeli dobrovolní hasiči z širokého okolí. Ku příkladu z Rostoklat, Mančic, Bulánky, Kostelce nad Černými lesy, ale nechyběli zde ani domácí bojovníci – poříčanští. „Po zimě je tohle naše první soutěž a v nadcházejících kolech ligy bychom se rádi umístili na prvních příčkách s družstvem A i B. Ovšem dnes získané třetí  a páté místo jistě není pro ostudu. Loni se obě naše družstva umisťovala na předních místech na všech soutěžích a v celkovém pořadí jsme skončili druzí a třetí s rozdílem dvou setin sekundy. V letošním kulatém desátém ročníku bychom tyto místa chtěli obhájit a i zlepšit,“ říká s přesvědčením Radek Sršeň z SDH Mančice.

 

 

Jako obvykle se soutěžilo v kategoriích muži, ženy, děti a nově si v Poříčanech zasoutěžili i ti nejmenší z hasičské přípravky. Součástí bylo i udílení některých ocenění. Za čtyřicetiletou práci ve sboru dostal ocenění – titul čestného starosty dlouholetý člen SDH Poříčany Jan Stoklasa.

 

Veronika Sobíšková Náš region

 

Náš region

17.05.2010 21:31:48
mistrfrfna
hasici_logo.png
mistrfrfna@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one