Zásahový oděv BUSHFIRE

Zásahový oděv BUSHFIRE - obrázek

Každý člen jednotky je vybaven tímto zásahovým oděvem. (17 kusů)

Jedná se o zásahový ochranný oděv pro hasiče, který poskytuje ochranu těla vyjma hlavy, rukou a chodidel. Je určený pro použití při likvidaci požárů a doprovodným činnostem.

Skládá se z kabátu a kalhot. Je vyrobený z materiálu NOMEX® Comfort RS, 220 g/m2 rip-stopové vazby s impregnační úpravou SOFIGUARD( permanentní snížená  hořlavost , trvale antistatický  podle EN 1149-5, vysoká  pevnost v trhu, dobrý komfort nošení , snadná údržba,  dlouhá životnost)

Kabát má dlouhý střih, který končí pod sedací částí těla. Kabát je opatřen několika kapsami. Dvě spodní, kryté uzávěrem se suchým zipem, jenž má pomocné poutko pro snazší otevírání, jsou umístěny na dobrém místě. Následují dvě horní kapsy, z nichž je jedna určena pro uložení radiostanice. Ta je standartně také vybavena př

ekrytem se suchým zipem a poutkem a také se samostatným páskem pro lepší upevnění RDST v kapse. Pravá horní kapsa je nejrozměrnější ze všech a taktéž má překryt s poutkem na suchý zip. Na kabátu vynikají žluté reflexní pruhy o šíři 50 mm, které jsou umístěny v její dolní části nad lemem a ve střední části přes oblast horních kapes, to samé je i na rukávech. Na stejných úrovních jsou pochopitelně i v zadní části blůzy, kde je navíc doplňuje nápis HASIČI. Velmi ocenitelný je svévolný elastický pruh na zádech v úrovni pasu, který tak upraví blůzu do ideální nositelné podoby. Její spodní část je volná, tudíž je díky tomu snadnější pohyb, ale elastický pás zabraňuje proniknutí větru na záda, blůzu v této části přilne k tělu. Zapínání zdrhovadlem a je doplněno po celé své délce suchým zipem.

Kalhoty nemají zvýšený pas. Na pravém stehně je rozměrná kapsa na zásahové rukavice. Její překryt je s poutkem na suchý zip, stejně jako u kabátu. Na bocích je dvojice malých kapes, které se dají uzavřít klasickým zipem, což je dobré. Dolní část kalhot, resp. obě nohavice mají pro lepší regulovanost jejich šíře pásek se suchým zipem, stejně tomu je i u rukávů blůzy. Když jsem u nohavic, v jejich spodní části mají na sobě reflexní pruh šíře 50 mm. Kalhoty mají dále v oblasti rozkroku běžný zip a  cvok. Aby kalhoty mohl člověk nosit drží je na něm šle. Ty jsou velmi pohodlné, snadno stavitelné a díky suchým zipům, jenž je na kalhotách drží, i lehce vyměnitelné.

21.02.2013 15:42:01